Zamówienia realizujemy w maksymalnie w ciągu 24 godzin od złożenia zamówienia. W przypadku, gdy jego przygotowanie zajmie więcej czasu, zobaczysz informację o przybliżonym czasie wysyłki podczas składania zamówienia.

W przypadku płatności kartą czas realizacji zamówienia jest liczony od momentu uzyskania pozytywnej autoryzacji płatności.

Przygotowane paczki dostarczane są do kurierów w dniach od Poniedziałku do Piątku, a przewidywany czas dostawy na terenie Polski to 1-2 dni robocze. Więcej o kosztach i czasie dostawy znajdziesz w zakładce Dostawa.

Jeśli zależy Ci na specyficznym terminie wysyłki zamówienia, umieść proszę wiadomość podczas jego realizacji lub skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta: kontakt@mountainexplorers.eu

Status realizacji zamówienia możesz na bieżąco sprawdzać na swoim koncie użytkownika. Dodatkowo informacje o zmianach statusu zamówienia wysyłamy na podany przez Ciebie podczas realizacji zakupu adres e-mail. Wiadomości e-mail będą jedynym źródłem informacji, jeśli nie założyłeś konta użytkownika.

Jeśli z jakiegoś powodu nie masz pewności jaki status ma Twoje zamówienie, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta : kontakt@mountainexplorers.eu

Jak najbardziej – to Twój wybór. Możesz zrealizować zamówienie bez zakładania konta. Jednak zachęcamy Cię do jego utworzenia i dołączenia do Mountain Explorers Club, ponieważ nie tylko zyskasz dostęp do historii transakcji oraz opcję śledzenia realizacji zamówienia, ale również zaczniesz gromadzić punkty, które wymienisz na dodatkowe rabaty i prezenty. Więcej o Mountain Explorers Club możesz przeczytać tutaj.

Rozumiemy, że czasem trzeba zmienić plany. Jeśli chcesz anulować lub zmienić zamówienie, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta. Jeśli tylko Twoja paczka nie opuściła jeszcze naszego magazynu, sprawnie Ci pomożemy. 

Jak najbardziej – wystawiamy faktury VAT. Aby otrzymać fakturę VAT, należy podać numer NIP i wszystkie niezbędne dane podczas składania zamówienia. Zgodnie z polskim prawem obowiązującym od dnia 1.01.2021 nie ma możliwości wystawienia faktury VAT bez podania NIP’u nabywcy na paragonie.

Naszą bramkę płatności obsługuje Blue Media. Znajdziesz w niej wszystkie najbardziej popularne metody takie jak:

  • Szybkie przelewy i Pay by link – automatyczne płatności największych banków, w tym iPKO, Pekao24 itd.,
  • Płatność kartą – w tym: VISA, Visa Electron, MasterCard, MasterCard Electronic i Maestro,
  • BLIK – płatność z użyciem aplikacji mobilnej danego banku, 
  • raty online, 
  • Apple Pay,
  • Google Pay.

Pełną listę znajdziesz na banerze poniżej: 

Na Twój adres e-mail podany podczas składania zamówienia powinna dotrzeć wiadomość potwierdzająca tymczasową rezerwację zamówienia, która umożliwia wygenerowanie kolejnej próby płatności poprzez przesłany link. Jeśli mimo wszystko napotkasz na problemy, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta: kontakt@mountainexplorers.eu

Jeśli chcesz zrealizować płatność przelew Posiadamy dedykowane konta do realizacji płatności za zamówienie w walutach PLN i EUR. Zależnie od tego w jakiej walucie zrealizowałeś zamówienie wybierz właściwe.

Dane do realizacji płatności w PLN:

Numer rachunku: 81 1870 1045 2078 1079 2385 0001

Nazwa firmy: MOUNTAIN EXPLORERS EUROPE SP Z O.O

Bank : Nest Bank 

Podczas realizacji płatności, po podsumowaniu kosztów zamówienia będziesz mieć możliwość wpisania kodu Voucher’a i zaaplikowania go do transakcji. Uzyskasz rabat zgodnie z wartością Vouchera, co zostanie wyszczególnione na podsumowaniu kosztów. 

Zamówiony towar wysyłamy za pośrednictwem firm InPost oraz DHL.
Firma InPost dostarcza zarówno usługi kurierskie jak i przesyłkę do wybranego paczkomatu lub punktu odbioru. Usługi InPost dostępne są tylko na terenie Polski.
Firma DHL realizują tradycyjne usługi kurierskie zarówno w kraju jak i za granicą.
W momencie realizacji zamówienia masz możliwość wyboru sposobu dostarczenia przesyłki, który jest dla Ciebie najbardziej odpowiedni.

Zestawienie kosztów przesyłki znajdziesz w poniższych tabelach. Przewidywany czas dostawy na terenie Polski wynosi 1-2 dni robocze. Przewidywany czasy dostawy do innych krajów jest zróżnicowany i na ten moment realizujemy takie zamówienia indywidualnie. Pełne zestawienie krajów do których możemy wysłać przesyłkę wraz z estymowanym czasem dostawy znajduje się w sekcji: “Czy jest możliwa realizacja wysyłki za granicę Polski? Jeśli zależy Ci na konkretnym terminie otrzymania przesyłki, opisz to w komentarzu podczas składania zamówienia lub skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta. Dołożymy starań, aby pomóc to skoordynować. Koszty InPost – paczkomaty Polska Koszt dostawy na terenie Polski:
Wartość zamówienia ME Club Zamówienie bez rejestracji
do 150 zł  10,00 zł  16,00 zł
150 – 449 zł 0 zł  10,00 zł
450 zł +  0 zł  0 zł 
Koszty InPost – kurier Polska Dostawa na terenie Polski: 
Wartość zamówienia ME Club Zamówienie bez rejestracji
do 150 zł  15,00 zł  18,99 zł
150 – 449 zł 10,00 zł  15,99 zł
450 zł +  0 zł  0 zł 
Koszty DHL  Polska Dostawa na terenie Polski:
Wartość zamówienia ME Club Zamówienie bez rejestracji
do 150 zł  15,00 zł  23,99 zł
150 – 449 zł 10,00 zł  19,99 zł
450 zł +  0 zł  0 zł 

Na ten moment realizujemy takie wysyłki na indywidualne zamówienia naszych klientów po wcześniejszym kontakcie z naszym Biurem Obsługi Klienta. Wysyłamy zamówienia na terenie Europy korzystając z oferty DHL.
W poniższej tabeli znajdziesz cennik oraz estymowany czas dostawy. Podane czasy doręczeń przedstawione są w dniach roboczych w oparciu o średnie czasy tranzytu, które informacyjnie otrzymujemy od firmy kurierskiej. Szczegółowe informacje o tempie realizacji zamówienia będą udostępniane przez DHL w opcji śledzenia przesyłki. Przewidywany czas tranzytu liczy się od następnego dnia po nadaniu przesyłki.

 

kraj
docelowy

koszt przesyłki – waluta PLN

przewidywany czas dostawy – ilość dni 

Austria  

  59.00 

2

Belgia  

  85.00 

2-3

Bułgaria  

  85.00 

5

Chorwacja  

  85.00 

4-5

Cypr  

  85.00 

10

Czechy  

  49.00 

2

Dania  

105.00 

3-4

Estonia  

85.00 

3-4

Finlandia  

130.00 

4-5

Francja  

152.00 

4

Grecja  

109.00 

7

Hiszpania  

153.00 

3-4

Holandia  

59.00 

2

Irlandia  

164.00 

4

Litwa  

64.00 

2-3

Luksemburg  

90.00 

3-4

Łotwa  

56.00 

2-3

Niemcy  

49.00 

2

Portugalia  

152.00 

4-5

Rumunia  

77.00 

4-5

Słowacja  

48.00 

2

Słowenia  

51.00 

4-5

Szwecja  

79.00 

3-4

Węgry  

52.00 

2-3

Włochy  

89.00 

3-4

 

Zamówione przez Ciebie produkty możesz odebrać w naszym sklepie stacjonarnym pod adresem ul. Kuźnice 9, 34-500 Zakopane, w godzinach pracy sklepu. Na miejscu możesz również rozpakować swoje zamówienie i skorzystać z przymierzalni. Zapraszamy!

Każdy towar, który znajduje się w sklepie internetowym mountainexplorers.eu i jest oznaczony jako dostępny w sklepie stacjonarnym możesz bezpłatnie zarezerwować i odebrać w terminie do 3 dni po otrzymaniu informacji o przygotowaniu zamówienia.

Każdy towar, który jest oznaczony jako dostępny tylko online możesz zakupić i zamówić z odbiorem osobistym w sklepie, a na Twój adres e-mail zostaną przesłane informacje o terminie gotowości zamówienia do odbioru. Czas na odbiór opłaconego zamówienia to 7 dni.

Zgodnie z polskim prawem reklamację możesz zgłosić w terminie 2 lat od daty zakupu. Reklamacja powinna być zgłoszona jak najszybciej po zauważeniu wady. 

Jeśli tylko zauważysz wadę, skontaktuj się z nami poprzez Twoje konto klienta, chat, WhatsApp lub  wysyłając wiadomość email na adres reklamacje@mountainexplorers.eu

Mając na uwadze dbałość o środowisko sugerujemy, aby w pierwszym etapie udostępnić nam zdjęcia oraz opis, na podstawie których będziemy mogli przystąpić do rozpatrzenia reklamacji. W kolejnych krokach, nasz zespół poinformuje Cię, jeśli będzie koniecznie przesłanie do nas towaru. 

Prześlij nam:
– zdjęcia ogólne i szczegółowe ukazujące wadę,
– opis uszkodzenia,
– opis okoliczności powstania wady,
– opis okoliczności zauważenia wady.  

 

Tak, zgodnie z prawem przysługuje Ci prawo do zwrotu zakupionych produktów. Wystarczy zgłosić nam taki zamiar w ciągu 25 dni od dostarczenia zamówienia. Proces zwrotu możesz zrealizować za pomocą Panelu Klienta oraz jeśli nie posiadasz konta, poprzez kontakt z naszym Biurem Obsługi Klienta pod adresem kontakt@mountainexplorers.eu.
Szczegółowe informacje na temat zwrotu znajdują się w regulaminie sklepu punkt IV – prawo do odstąpienia od umowy i rękojmia*.

*Odstępstwem od reguły jest zwrot bielizny typu bokserki, skarpety, figi, biustonosze, których ze względów higienicznych, zgodnie z art. 38 p. 5 ustawy o prawach konsumenta, nie przyjmujemy.

Jeśli zarejestrowałeś konto w naszym sklepie, należysz do Mountain Explorers Club i korzystasz z darmowych zwrotów dla wszystkich zamówień na kwotę min. 150zł. Zamówienia na niższą kwotę zwracasz za pomocą naszych kurierów za symboliczne 10zł lub dowolną, wybraną przez Ciebie metodą, która umożliwia wygenerowanie potwierdzenia wysyłki towaru.

Jeśli nie należysz do Mountain Explorers Club wysyłasz zamówienie na swój koszt. Możesz użyć dowolnego dostawcę dla Twojej przesyłki zwrotnej, jednak istotne jest, aby mieć potwierdzenie nadania przesyłki w obowiązującym terminie 25 dni po otrzymaniu zamówienia. 

Produkty, które chcesz zwrócić lub wymienić należy wysłać na adres:
Mountain Explorers Europe Sp z o.o.
Biuro Obsługi Klienta – Sklep Online
ul. Kuźnice 9
34-500 Zakopane

Przygotowaliśmy kilka form kontaktu – wybierz tę, która jest najbardziej dogodna dla Ciebie. 

Kontakt telefoniczny: + 48 780 520 303

Czat – messenger: https://m.me/mountainexplorersgear

WhatsApp: https://wa.me/780520303

e-mail: kontakt@mountainexplorers.eu

Nasze Biuro Obsługi Klienta pracuje w godzinach od 9:00 – 17:00, natomiast zdarza się, że odpowiadamy na wiadomości również w innych godzinach. Staramy się efektywnie zarządzać wszystkimi sprawami, by jak najszybciej udostępnić odpowiedzi. 

Jeśli chcesz skorzystać z porady naszych ekspertów możesz zarezerwować jeden z dostępnych terminów, które znajdziesz pod tym linkiem: https://calendly.com/mountainexplorers